20 lat doświadczeń

w branży pogrzebowej

Cmentarz Oborniki Śląskie

Cmentarz należy do miejsc, które można uznać za swego rodzaju świadectwo dla danego miasta. Dbałość bowiem o rozwój współczesnego miasta powinna być tożsama z pielęgnowaniem pamięci o minionych wiekach i pokoleniach, których miejsce wiecznego spoczynku znajduje się na cmentarzu.

Oborniki Śląskie, położone w województwie dolnośląskim, to miasto z bardzo bogatą historią, która rozpoczęła się w XIII wieku. Choć prawa miejskie otrzymało ono w 1945 roku, jednak już wiele lat wcześniej – pod koniec XIX wieku – stało się popularne, ze względu na jego walory wypoczynkowe i zdrowotne. To właśnie zadecydowało, że Oborniki Śląskie zyskały status uzdrowiska.

Świadectwem dawnych wieków są w Obornikach Śląskich nie tylko liczne zabytkowe budowle, ale także cmentarze: zabytkowy cmentarz niemiecki oraz stara część cmentarza parafialnego.

Cmentarz komunalny przy ulicy Siemianickiej to przykład nekropolii niezwykle zadbanej – mimo, że jego początki sięgają XIX wieku. Razem z kaplicą, znajdującą się na terenie cmentarza oraz parkingiem, a także tzw. Starym Cmentarzem, położonym pod drugiej stronie ulicy, stanowi kompleks funeralny, który jest prawdziwą dumą Obornik Śląskich.

Za administrację oraz utrzymanie cmentarza odpowiedzialna jest firma In Memento Jakubowski. W czasie zarządzania cmentarzem przez tę firmę udało się przywrócić jej dawny blask, jak również sprawić, że ta miejska nekropolia w Obornikach Śląskich staje się wyznacznikiem dla innych zarządców w kwestii dbałości o miejsca pamięci.

In Memento – Jakubowscy – zarządca cmentarza – zapewnia m.in. następujące usługi:

  • nadzór i prowadzenie dokumentacji cmentarza
  • pełna administracja cmentarza
  • wszystkie prace związane z przygotowaniem do bieżących pogrzebów
  • budowa grobów murowanych oraz grobowców
  • renowacja nagrobków oraz inne usługi kamieniarskie
  • dbałość o cmentarne tereny zielone
  • opieka nad grobami – doraźna lub cykliczna

Administracja Cmentarza Oborniki Śląskie

IN-MEMENTO JAKUBOWSCY

Administrator Cmentarza w Obornikach Śląskich
ul. M. C. Skłodowskiej 30
55-120 Oborniki Śląskie

tel. całodobowy 71/ 310-16-16
tel. kom 730-730-400

Poznaj naszą ofertę

Usługi pogrzebowe

Czytaj więcej

Produkcja nagrobków

Czytaj więcej